Малдини: Тато, чувај нѐ од рајот како што нѐ чуваше секој ден од твојот живот (ФОТО)

Објавено: среда, 6 април 2016 во 17:48
Spread the love

Легендата на италијанскиот фудбал, Чезаре Малдини почина на 84 годишна возраст, а неколку дена по смртта на социјалните мрежи емотивна порака напиша неговиот син Паоло. Те сакам многу“

Емотивната порака на Малдини за само десет минути ја споделија преку 1.000 луѓе.

maldini