Избор на уредникотСвет

Кучиња во тунелите на Хамас (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

На социјалните мрежи кружи вознемирувачко видео од Газа.Во него се гледа како куче, поточно германски овчар е пуштено во тунелите под контрола на Хамас и како брка еден од милитантите.

Камерата на грбот на кучето го снима моментот кога го напаѓа милитантот кој се криеше во темнината како лелека.

Тунелите се распространети низ целиот Појас Газа, некои од нив се длабоки и до 10 метри, а внатре во нив е целата логистика на Хамас со струја, храна, продавници, магацини за оружје.

Поврзани вести

Back to top button