Исповед на пејачката Анабела Атијас: Како го победив ракот!

Објавено: понеделник, 21 март 2016 во 19:18
Spread the love

Имала само 19 години кога пејачката Анабела Атијас се оперирала од рак на дојка, за што конечно јавно прозборе дури сега.

-Една вечер после враќање од град, додека се бањав, напипкав грутка на градите. Веднаш ме фати паника, ја разбудив мајка ми и утредента отидовме на преглед, во рок од два дена ми беше направена биопсија и операција. Неколку месеци бев на хормонска терапија и успешно се излекував бидејќи туморот беше откриен на време, се помина без последици.

После тоа останав бремена, добор ја поднесов бременоста, но не можев да ја дојам Луна. После шест години,вградив силикони, иако лекарите ме советуваат тоа да го направам и порано. Психата е многу важна, не предавајте се на болеста, живејте со тоа како да е моментален проблем, кој ќе биде решен, рекла Анабела за еден српски магазин.