Фото

Фото: Викторија Лоба како холивудска убавица

Деновиве социјалните мрежи и светските медиуми се преплавени со фотографии од црвениот килим на Оскарите, па заслепени од холивудскиот гламур, за момент помисливме дека фотографијата на пејачката Викторија Лоба е од некоја светска ѕвезда.

Македонските дизајнери не ретко ја ангажираат убавата русокоса да позира во нивни креации, а овој пат дизајнерка Билјана Каран објави фотографија од нејзината драга соработничка Лоба која позира во ракошна црвена тоалета со висок шлиц.

лоба

Иако станува збор за постара фотографија на која дизајнерката и пејачката се потсетија, веруваме ќе се сложите дека во ова модно издание Лоба вреди да се репризира бидејќи изгледа како ѕвезда од светски ранг!

Поврзани вести

Back to top button