Фото: Викторија Лоба и кога навива е преубава

Објавено: понеделник, 28 март 2016 во 10:34
Spread the love

Македонскиот ракометен првак Вардар трет пат во низа обезбедува учество во четвртфиналето од Лигата на шампионите. Во реванш осминафиналниот дуел „црвено-црните“ вечерва во исполнетиот СЦ „Јане Сандански“ ја победија Висла Плоцк со 25:24 и со вкупни 55:54 одат во следната фаза.

vardar

Помеѓу многуте навивачи на Вардар во публиката се најде и Викторија Лоба, која во дрес на Вардар од срце навиваше за победа. Нејзината убавина беше забележителна и во вакво спортско издание. Лоба едноставно блеска во секоја пригода!

loba1

loba2