Фото: Софија Вергара една од најубаво облечените дами на Оскарите

Објавено: понеделник, 29 февруари 2016 во 14:35
Spread the love

Софија Вергара е атрактивна и во петтата деценија од својот живот. 43-годишната Колумбијка со холивудски гламур заблеска на црвениот тепих на доделувањето на наградите на Академијата за филмски уметности и науки.

Популарната актерка за свеченоста избра да облече темно син фустан од Маркеза. Креацијата која дискретно го истакнуваше нејзиното деколте, Вергара ја искомбинира со луксузен накит од Лорејн Шварц.

00

00-1

02

04

05

06

07

08

09

10

14

15

16

17

18

19