ФОТО: Нарачала матурски фустан преку интернет, а кога стигнал се шокирала

Објавено: среда, 4 мај 2016 во 13:02
Spread the love

Еливија Бригс (17) била шокирана кога го добила фустанот што не изгледал ниту приближно слично како оној од фотографијата на интернет.

Таа сакала да се облече со волшебна креација на матурската вечер, но сето тоа пропаднало за момент, затоа што онлајн продавницата испратила тотално поинаков фустан од оној што го изложила на сликите.

maturski-fustan 2

Матурантката од Алабама ги објавила фотките на својот Twitter профил од фустанот што го купила за 223 долари.

Девојчето сепак на крај се снашло со позајмен зелен фустан и никој не го знаел тоа, па си поминала феноменално.