Живот

Фото: Имала 100 килограми, се одрекла само од една работа и сега е вистинска бомба!

Дона Дочерти имала 100 килограми кога барала венчаница за себе. Јадела само готова храна, а дневно пиела и по 6 лименки кока кола. Меѓутоа успеала да ја преполови својата тежина само поради тоа што исфрлила една работа од својата исхрана.

Наоѓањето на вистинскиот невестински фустан за неа била ноќна мора. Проблеми со тежината таа имала уште кога била тинејџерка.

„Кога одевме во ресторан за брза храна со моите пријатели, јас можев да изедам се. Во моите 20ти години живеев од благи работи. Не водев сметка за моето здравје”- признава Дона.

zena1

Дури кога дошол моментот таа да се омажи, решила да им стави крај на своите килограми. Успеала да ослабне доволно, да влезе во венчаницата, но не застанала со намерата да продолжи да слабее.

zena2

Драстично почнала да слабее 18 месеци подоцна кога требала да биде деверица на свадбата на нејзината сестра. Клучна работа што и помогнала во слабеењето била исфрлувањето на шеќерот од исхраната. Тоа го направила откако татко и заболел од дијабетис.

Почнала да се храни здраво, да готви и да вежба. Денес изгледа прекрасно и има 45 килограми.

Поврзани вести

Back to top button