ФОТО+18: Професор се соблекол гол и се обидел да силува ученичка на улица

Објавено: среда, 30 март 2016 во 09:46
Spread the love

Инцидентот се случил вчера во средно училиште во кинеската провинција Гуангси, пишува „The Sun”.

Во средно училиште во кинеската провинција Гуангси, на 28 март се случил шокантен инцидент кога 30 – годишен професор се обидел да силува ученичка во кампусот.

siluvane1

Шокантните фотографии се појавија на интернет, а светската јавност строго го осуди овој маж. На фотографиите се гледа како професорот наведен како Хоу, ја зграбчил девојката одзади и ја потпрел на ѕид, додека на таа глетка сведочеле ученици.

Професорите во ова училиште брзо реагирале и успеале да ја ослободат девојката од агресивниот напаѓач.

Според известувањето на локалните служби, жртвата на сексуалниот напад поминала без повреди. После нападот било откриено дека професорот се лекувал од ментална болест од 2011 година и дека поради тоа долго време не му било дозволено да се врати на часови, туку за време на фазата на закрепнување работел само во лабораторија, пишува Daily Mail.

Повеќе фотографии може да ги погледнете  тука.