Еве како да го прочистите организмот од отрови

Објавено: четврток, 14 декември 2017 во 19:57
Spread the love

Црниот дроб во нашиот организам има улога на фабрика за крв. Учевствува во процесот на обновување на крвта. Исто така, помага во зајакнување и стимулација на варењето во организмот. Црнот дроб исто така ја чисти крвта и ги елиминира сите отрови и нечистотии од неа.

Можеме да заклучиме дека чист црн дроб донесува здравје, виталност, енергија, убав изглед и добро расположение.

Најдобро средство за превенција на здравјето на црниот дроб е негово секојдневно чистење – секое утро на празен желудник испијте лажичка маслиново масло измешана со лажичка сок од лимон. Потоа, можете да уживате во доручекот.

Овој „коктел“ можете да го правите цел живот, бидејќи двете состојки се обични животни намирници.

После месец дена ќе почувствувате промени. Вашиот изглед ќе се подобри, ќе исчезнат темните кругови под очите, тенот ќе стане посвеж, а изгледот подмладен. Цревата ќе работат како часовник, ќе заборавите на затвор и проблеми со варењето. Ќе се чувствувате здраво и полни со енергија.