Живот

Додека војувал жена му го изневерила со 60 колеги

Откако дознал и се уверил дека информациите се точни, одлучил да се одмазди, а потоа да ја сподели приказната со целиот свет:

zena-vojnik-640x419

– На почетокот таа беше се што барав во една жена. Слатка, грижлива, нежна. Се трудеше да ми биде партнерка во се, вклучувајќи дури и видео игри. Иако не знаеше, се трудеше за да поминуваме повеќе време заедно, вака ја започнува својата неверојатна приказна овој изневерен војник.

Тие двајца се запознале преку негов пријател, исто така војник, па веднаш се појавиле симпатии. Иако не сакал да се жени, Фризмастер го променил своето мислење од две причини- војската не дозволување излегување од базите на неоженети војници, а спиењето и будењето со жената на неговите соништа било нешто најубаво.

Тие на крајот се венчале, но среќата не траела долго

-Почнав да приметувам чудни работи. Она често ја “водеше својата болна мајка на лекар“. Одеше да купува на другиот крај на градот, ја гледав на чудни места. Кога почнав да истражувам, ми стигна наредба да одам во Кореја, раскажува Фризмастер.

Тој во Кореја поминал една годимаа, а кога се вратил го дочекале ужасни вести, неговата жена спиела со 60 негови колеги! Се тоа му го кажале нејзините роднини, во надеж дека тој ќе и помогне да го поправи своето лошо однесување.

2momce

– Спиела со 60 партери, главно војници. На нејзините родители им кажала дека јас сум хомосексуалец, и дека и ги бирам партнерите со кои може да има секс, затоа што знам дека немаат сексуално преносливи болести. Значи, мене ме користела да ја финансирам, а од друга страна, спиела со што има пулс и е машко, открива тој.

Соочена со вистината и непоколебливата одлука да ја напушти, таа му признала дека го изневерила, ама само два пати. Фризмастер не сакал да слушне за смирување, посебно кога дознал дека неговата сопруга е трудна со еден од своите љубовници.

-Ја земав куќата, која ја купив, цел свој имот, за да таа не би ги продала кога ќе дознае што планирам да напрвам, а тогаш покренав бракоразводна парница, Својот автомобил едвај успеав да го вратам, зошто го дала не некој од љубовниците, за кого покасно дознав дека живеел во мојата куќа додека сум бил во војна, и тоа од парите кои јас ги праќав, се присеќава војникот.

Неверната сопруга дури се дрзнала да го тужи сопругот за имотот, а одбила да го признае своето неверство и вонбрачно дете.

“Мојот адвокат ја изрешета со незгодни прашања за тоа кој е татко на детето, кога е зачнато и кој го издржава. И рече дека и заради давање лажен исказ може да биде казнета со затвор, одговори искрено. Но, ме наклеветила дека сум геј и дека ја изневерувам со нејзиниот внук(18)!

3zena

Гледав само во една точка на зидот, над левото рамо, како прав војник. На секое прашања одговарав кратко и искрено, но не ја навредив.

-Она кажувала дека и го упропастувам животот, дека живеам од парите на нејзините вујна и вујко, што не беше точно, вели Фризмастер

И покрај целото глумење на жената, судијата пресудил во негова корист, му го препушти целиот имот и го кажа следново:

-Единствен барање од страна госпоѓата кое се усвојува е забраната за приближување и контактирање со господинот Фризмастер- гласно и јасно кажа судијата а она остана во шок и во солзи. Се дереше на целиот глас, каде сега ќе живее, а судијата реши да одговори и на тоа прашање:

Немаш помош, барај друг: Овие машки секогаш ќе те изневеруваат.

Поврзани вести

Back to top button