Дедо од Битола претепал полицаец

Објавено: вторник, 21 јуни 2016 во 14:25
Spread the love

Дваесет и двегодишниот И.Ж. (22) од Битола е осомничен за напад на службено лице при вршење на работи од безбедноста. Тој на улица во Битола се обидел со своето возило да прегази сообраќаен полицаец. Кога бил конечно принуден сам да застане излегол од возилото и го истепал полицискиот службеник.

Осумдесетгодишниот П.К. од Битола пред три дена во продавница во Битола прво вербално, а потоа и физички нападнал полицискиот службеник удирајќи го со тупаница по главата и телото, при што ми нанел телесни повреди. ПОвредениот полицаец завршил на болничко лекување.