Да помогнеме Гого да го истрча најважниот животен маратон

Објавено: сабота, 16 јануари 2016 во 20:56
Spread the love

Во понеделник на 18 јануари во ноќниот клуб „Хавана“ во Скопје со почеток во 21 часот ќе се одржи хуманитарна вечер посветена на Горазд Николоски – Гого.

1emilija-pendeva6-640x1178

Младиот битолчанец со спортски и непобедлив дух и во овој момент, кога се соочува со најтешката здравствена и животна криза (малиген тумор на коленото) е таков каков што беше секогаш: ведар, насмеан, оптимист!

Верува дека и овој пат како и во многу други случаи ќе излезе како победник.

Неговото лекување ќе чини доста скапо, а Гого потекнува од сосема скромно семејство.

– АПЕЛ ДО СИТЕ ХУМАНИ ЛУЃЕ И СИТЕ ШТО САКААТ ДА ПОМОГНАТ И ДА ПРИДОНЕСАТ ЗА ПОБРЗО ЗАКРЕПНУВАЊЕ НА ОВОЈ МЛАД ТАЛЕНТИРАН ЧОВЕК ПОВТОРНО ДА СЕ ВРАТИ МЕЃУ ВРВНИТЕ СПОРТИСТИ ВО МАКЕДОНИЈА И ПОШИРОКО, ДОЈДЕТЕ НА ХУМАНИТАРНИОТ НАСТАН ВО КЛУБ ХАВАНА – СКОПЈЕ, ЗАЕДНО СИТЕ ДА ГО ПОДДРЖИМЕ ГОГО – апелираат неговите пријатели.

Вечерта ќе настапат СУПЕРХИКС, КУЛТУРНО УМЕТНИЧКИ РАБОТНИЦИ, BETA HOUSE, THE BLACK AND VICE SOCIAL CLUB, ARMADILLO, BAZA 903, BRASS BROTHERS, DJ CHVARE, DJ SLAVE, ANOMALIA NATIVA + уште изненадувања и специјални гости.

Влезницата чини 150 денари.

За корисниците на ОНЕ: 075 143 650
За корисниците на ВИП: 077 143 193
За корисниците на Т-мобиле: 070143191
(со секој повик донирате 100ден +18% ддв)

Kомерцијална банка А.Д. Битола: 300067021014554
НЛБ тутунска банка: 210-5016692926-43
Горазд Николоски
Ул. Климент Охридски 3б
7000 Битола
Девизна сметка:
Acc No: 0230705560582
IBAN: MK07300307055605809
SWIFT: KOBSMK2XBTB