Бугарскиот “Дон Жуан” си најде повозрасна девојка

Објавено: среда, 6 јануари 2016 во 01:31
Spread the love

 

После врската со Серена Вилиамс и Марија Шарапова, бугарскиот тенисер кој важи за голем женкар најверојатно има нова жртва. На неговиот тенис меч со Жилес Симон тој беше страсно бодрен од американската пејачка Никол Шерцингер.

dimitrov

Григор Димитров покажа одлична игра на натпреварот а и имаше голема мотивација за тоа, освен паричната награда тука беше и Никол Шерцингер.

Pop star Nicole Scherzinger was spotted in the crowd watching her partner Grigor Dimitrov of Bulgaria during his match against France's Gilles Simon at the Brisbane International tennis tournament in Brisbane, 4 January 2015.
Интернационалниот тениски натпревар беше одржан во Бризбен, а Никол Шерцингер беше презадоволна и уживаше во победата на нејзиниот нов дечко.