Авион со македонски патници го делеле 5 минути од нападот во Истанбул

Објавено: среда, 29 јуни 2016 во 08:35
Spread the love

Авион што полетал од Македонија за Турција на компанијата „Туркиш Ерлајнс“  за речиси 5 минути успеал да се спаси од нападот на турскиот аеродром.

Имено авионот на редовна линија за Турција се наоѓал на само пет минути пред слетување на аеродромот, непосредно пред нападот што го потресе светот.

Во моментов летот е пренасочен и истиот можете да го следите ТУКА.

Сите летови на меѓународниот аеродром “Ататурк” во Истанбул се прекинати по самоубиствениот напад во кој загинаа најмалку 10 лица, а ранети се над 20.