петок, 25 мај 2018

СЈО

Обвинет во Монструм: „Може сум бил дома, може сум се клањал

Во Кривичниот суд во Скопје започна главната расправа за случајот „Монструм“ кој го презеде Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Судењето ќе се води по стариот Закон за кривична постапка од 1997 година бидејќи тој беше на…


Врз Фатиме Фетаи немало никаков обид за атентат, велат од СЈО

Од Специјалното јавно обвинителство демантираат дека имало обид за атентат врз обвинителката Фатиме Фетаи. Како што претходно објавија некои медиуми, Фетаи избегнала организирано сценарио за нејзина ликвидација во средата во нејзината куќа во село Боговиње….


Полицијата спречила обид за атентат врз обвинителката од СЈО, Фатиме Фетаи?!

Во средата имаше вооружен инцидент меѓу полицијата и неколку лица од Куманово во село Боговиње, тетовско. Извори на порталот Shqipmedia велат дека зад овој инцидент се крие нешто многу поголемо, односно има сомнежи дека ова било сценарио за…


Правосудство: СЈО води истрага за Орце Камчев

Специјалното јавно обвинителство отворило истрага која се однесува на продажбата на земјиштето спроти „Рамстор“, во центарот на Скопје, а како осомничен се води сопственикот на „Орка холдинг“, Јордан Камчев, пренесе Правосудство.мк, повикувајќи се на свои извори….