нло

ВИДЕО: „НЛО“ над аеродромот во Мајами

Низ социјалните мрежи викендов се прошири спектакуларно видео на кое се глаеда како „неидентидикуван летечки објект“ (НЛО) се појавува над небото на аеродромот во американскиот…


ВИДЕО: НАСА сними НЛО како лета над Земјата па го прекина преносот во живо

На прашањето дали постојат вонземјани, никој засега нема одговор, но дека нешто чудно се случува тоа е сигурно! За тоа сведочи и тоа што НАСА…


ВИДЕО: Мислел дека снима ерупција на вулкан, а снимил НЛО?

Кога се во прашање природните непогоди, луѓето најмногу стравуваат од уништување, сепак тоа што некој снимил на местата на катастродите покажува дека постојат и полоши…


Турски пилоти раскажуваат за своите средби со НЛО

Пилоти на турскиот национален авиопревозник „Туркиш ерлајнс“ тврдат дека НЛО со зелена светлина прелетал над нивниот авион на 19 мај, пишува весникот „Хуриет дејли њуз“….


НЛО излезе од морето, го регистрирале руски и американски радари?

Во новиот извештај на руското Министерство за одбрана се наведува дека ескадрила на борбените авиони Eurofighter Typhoon предизвикала паника во северна Англија Според извештајот, неколку…


Исповед на новинар: Бев владин агент за вонземјани

Ник Поуп веќе неколку години работи како слободен новинар. Она што е интересно за него е дека 21 година поминал работејќи за британското Министерство за…


Според ловец на НЛО: САД во Областа 51 го кријат Милениумскиот сокол? (ВИДЕО)

Потрагата по вонземските облици на живот не губи на популарност, но додека некои „ловци“ до детали ги анализираат фотографиите на НАСА од околните планети и…


НЛО се појави над Битола?

Неидентификуван летечки објект вечерва се појави над Битола. НЛО-то беше забележано од неколку жители од Брусничка населба кои реагираа во нашата редакција, а еден од гледачите…


НАСА го крие постоењето на вонземјани? Снимен 70-метарски НЛО како лета близу Земјата (ВИДЕО)

Експерти тврдат дека на снимката која НАСА ја објави пред една година се гледа НЛО како прелетува околу астероид близу планетата Земја. По нивна проценка…


ВИДЕО: НЛО мина низ порта над ЦЕРН?!

Група американски туристи, кои ја посетиле областа во близина на ЦЕРН забележале еден по малку необичен феномен. ЦЕРН е истражувачка организација во Женева, Швајцарија, каде…