петок, 25 мај 2018

монструм

Обвинетиот од „Монструм“ е во Приштина, косовската полиција му ја знае адресата

Мојот брат е во Косово, комуницирав со него преку вибер, рече на денешното рочиште за случајот Монструм обвинетиот Агим Исмаиловиќ. На прашање на обвинителката Фатиме Фетаи која е точната адреса и каде точно се наоѓа…


Протести за Монструм – „Заев, дали и ти ги сонуваш жртвите од Смилковско“

Правда за жртвите, затвор за монструмите“,Заев, дали и ти ги сонуваш жртвите од Смилковско?“,„Спиеш ли мирно Заев“ ова беа дел од пораките кои ги испратија граѓаните на протестот за жртвите од Смилковското езеро. Граѓаните кои…


Заев за „Монструм“: Ако побара судот да бидам сведок и да кажам се што знам, тоа ќе го направам бидејќи тоа ми е граѓанска должност

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека ќе се појави како сведок во случајот „Монструм“ доколку тоа од него го побара судот. Сите материјали кои ги имал за овој случај, како што рече, ги предал на…


Вечерва уапсен обвинетиот од Монструм кој избега од затворот во Штип

Фејзи Азири обвинет за случајот „Монструм“ кој беше осуден со правосилна судска пресуда на шест ипол години затвор за нелегално оружје, вечерва е уапсен на Клиниката за пулмологија и алергологија и ставен под полициски надзор…


Бејта: Надвор од државата сум, пријатно

Поранешниот градоначалник на Гостивар и висок функционер на ДУИ Невзат Бејта, чие име се посочува во случајот „Монструм“, одбива да ги коментира наводите на родителите на убиените момчиња кај Смиљковско Езеро за вмешаност во убиствата….


Мајка на едно од убиените деца: Иако беа мртви, цела ноќ им течеа солзи од очите – Сите кои си поигруваат со нашите деца да се плашат од тие солзи

Родителите на жртвите од петкратното убиство кај Смилковско езеро на денешното рочиште за случајот „Монструм“ побараа да се обратат пред Судот, пред обвинителите и пред новинарите и упатија заеднички барања. Зборуваа мајката и таткото на…


Oбвинетиот во случајот „Монструм“ поради кој се одложи денешното рочиште e во бегство?

Фејзи Азири кој е обвинет во случајот „Монструм“ и поради кој се одложи денешното рочиште за случајот „Монструм“ во затворот во Штип се води како осуденик во бегство. Оваа информација за МКД.мк ја потврди директорот…


Наќевски: Заев ни покажа пред масакрот кај Смилковско езеро, обвинетите разговарале со Невзад Бејта од ДУИ

Горан Наќевски, татко на Александар кој заедно со уште четворица пред шест години беше убиен кај Смилковското езеро, на денешното рочиште за случајот Монструм, побара од судот јавно да се објави чии се петте телефонски броеви…


Монструмите на слобода – Шест години од масакрот кај Смиљковското Езеро

На денешен ден пред шест години кај Смилковското Езеро беа убиени момчињата Кире Тричковски, Филип Славковски, Цветанчо Ацковски, Александар Наќевски и рибарот Борче Стефановски. Масакрот се случи на Велики четврток, пред големиот христијански празник Велигден….


Еден од обвинетите во Монструм повторно во затвор

Фејзи Азири, еден од обвинетите во Монструм, иако пред три месеци излезе од затвор, бидејки му беше укинат притворот по одлуката на Врховниот суд судењето да започне од почеток, сепак набрзо повторно завршил зад ресетки….