Топ

Научниците на Марс откриле мистериозен феномен (ФОТО)

Марс за своето постоење од 4,6 милијарди години примил значителен број вселенски удари. Неговата површина е полна со „лузни“ од ударите на астероиди или други…

Повеќе

По 14 абортуси, убавицата роди близнаци (ФОТО)

Поранешната Мис на светот Розана Дејвисон роди идентични близнаци откако абортираше 14 пати. 36-годишната манекенка и сопругот Весли Квирк сега имаат три деца. Двојката претходно…


Инфаркт може да се спречи – телото ве предупредува преку овие симптоми

Дури 50 отсто од луѓето кои што доживеале срцев удар ги имале овие симптоми еден месец претходно. На симптомите поголем дел од нив не посветиле…


Научникот што ја создаде вакцината верува дека нормалниот живот ќе се врати следната зима

Ефектот на новата вакцина против новиот коронавирус и болеста којашто тој ја предизвикува значително ќе се почувствува во текот на претстојното лето, а нашите животи…


Мухамед Сејдини: Горд сум на заедништвото кое го отсликува оваа репрезентација без разлика на вера и нација

Првиот човек на ФФМ Mуамед Сејдини вели дека е многу среќен што Македонци и Албанци се борат во репрезентацијата и дека конечно и етнички Албанци…


Во 2021 година 20 милиони евра повеќе за плати во администрацијата

Од вкупните буџетските расходи во 2021 година кои се проектирани на 247,5 милијарди денари (4 милијарди евра) за плати и надоместоци на администрацијата ќе се…


Заев: Се поизвесно е дека Бугарија ќе даде вето за почеток на преговорите

Се поизвесно е дека Бугарија ќе даде вето за почеток на преговорите на земјава со Европската унија, изјави денеска премиерот Зоран Заев за време на…


Хуманитарецот Али Февзи е победник во категоријата маж на годината според социјалните медиуми

Али Февзи е Маж на годината според социјалните медиуми за 2020 година, при официјалниот избор на Мажи на годината кај нас. Според гласањето на официјалната…