Бизнис

Дали ви се верува дека ова се случило на Балканот – Работници добиле бонус од 400.000 евра

Вработени во еден црногорски хотел биле изненадени кога им легнала на сметка августовска плата, затоа што имале и бонус. Одборот на директори го одобрил предлогот…
Станале мултимилионери продавајќи маички на улица: Она што им го кажала мајка им ги направило успешни!

Браќата Берт и Џон Џејкобс, основачи на компанијата „Life is Good“ (Животот е убав), дошле на идеја која ги променила нивните животи засекогаш: Одлучиле да…


Средношколецот Ерик Финман го заработил првиот милион во биткоини благодарение на неговата баба, која му подарила 1.000 долари

Тој се отпишал од средно училиште за да работи за игри со криптовалути и основал сопствена онлајн-компанија за менторство, која ја продал за 300 биткоини…


Нoв бизнис на Балканот: Пчелиниот отров вреди повеќе од злато, Србите го продаваат за 70.000 евра

Медот, прополисот, пчелиниот восок се производи кои ги собираат пчеларите и ги продаваат. Но највредното од сето тоа, пчелниот отров или апитоксинот, го оставаат да…Монтенегро како Монте Карло: Ова се милионските проекти кои Црна Гора ќе ја претворат во ексклузивно летувалиште

Црна Гора последните неколку години станала привлечна за странските инвеститори – се градат нови пристаништа, луксузни населби и ексклузивни хотели. Целта на Црна Гора е…