Земјотрес ја стресе Македонија

Објавено: петок, 22 декември 2017 во 19:57
Spread the love

Земјотрес со јачина од 2.6 степени ја стресе Македонија пред малку.

Според Европско медитеранскиот сеизмолошки центар, земјотресот е регистриран точно во 19 часот и 34 минути.

Епицентарот е на 12 километри југоисточно од Скопје, на длабочина од 5 километри.