Свет

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Манијак ја избоде Кристина 8 пати – Снимен страшен напад во хотел

Полицијата на Флорада трага за мажот кој е осомничен дека ја избодел и ограбил Кристиа Спенс (60), како што е соопштено во извештајот.

Таа е нападната откако подигнала 1600 долари од автомат, на патот кон мотелот. Куртис Роџерс ја зграбчил нејзината ташна и ја избодел со нож, а потоа побегнал со парите.

Несреќната жена напаѓачот ја исекол 8 пати, по десната рака, три по левата и и нанел повреди на вратот.

Потрагата по мажот се уште се одвива, а полицијата ги повикува сите кои можеби го забележале или за било каква информации да се јават во локалните станици.

Поврзани вести

Back to top button