ВИДЕО: Наместо припадници на ИД, Американците убија ирачки војници

Објавено: недела, 20 декември 2015 во 11:58
Spread the love

Ирачките војници во петокот се најдоа по грешка на мета на воздушниот напад од Американците и во тој напад загинале девет ирански војници, пренесуваат странските медиуми. Американската војска по нападот веднаш спроведе истрага.