(ВИДЕ 18+): Затворениците шверцувале стриптизерки!

Објавено: петок, 4 март 2016 во 13:41
Spread the love

Затворениците во еден озогласен затвор во Ел Салвадор барале да им се дозволи забава и шоу од женска танчерска група за да го прослават познатиот јужноамерикаски религиски фестивал “со стил“.

Видеото кое го сними еден од затворениците со мобилен телефон, прикажува дека танчерките немаат врска со танцување, тие всушност биле стриптизерки.

Видеото се појави на социјалните мрежи пред неколку дена предизвика проблем кај владините функционери кои ветија дека ќе го истражат целиот случај.

Министерот Родил Хернандез веднаш го обвини својот претходник Нелсон Рауд.

Голи женски танцуваа со затворениците, а на видеото наводно се гледаат и затворските чувари кои уживаат во забавата.