Смуди од лубеница за почеток на денот – чувар на вашето здравје

Објавено: среда, 29 јуни 2016 во 10:00
Spread the love

За време на летото сите сакаме да уживаме во вкусот на лубеницата која се смета за кралица на овошјето поради одличниот вкус кој го има и здравствените придобивки од неа. Наш предлог е да направите хранливо и здраво смуди ижза добар старт на денот.

СОСТОЈКИ:

5 чаши сечкани коцки лубеница
10 коцки лед
4 лажици мед
1/3 чаши лимонов сок

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Сите состојки ставете ги во блендер.
Сервирајте во чаша, пијте ја веднаш и уживајте.
Уживајте!