Синиша ја преобратил жената во православие: Аријана по Божиќ воодушеви и за Православна нова година

Објавено: понеделник, 15 јануари 2018 во 16:36
Spread the love

Сопругата на Синиша Михајловиќ, Аријана Рапачиони повторни ги воодушеви сите. Убавата Италијанка, која е во брак со славниот српски фудбалер повеќе од 20 години и со кој има 5 деца, повторно честиташе празник на српски јазик.

По Божиќ, 7. јануари Аријана на сите кои слават им ја честитала и Стара нова година, со фотографија од својот сопруг и порака на српски јазик.

– Среќна нова година – напишала Аријана на фотографијата.