Русите го запреа проектот за изградба на Турски поток

Објавено: четврток, 3 декември 2015 во 15:52
Spread the love

Проектот за изградба на гасоводот Турски поток е запрен, изјави мнистерот за енергетика на Русија, Александар Новак.

Digital maps in graphic file formats such as Adobe Illustrator, EPS, JPEG, and PowerPoint.

– Преговорите за Турски поток се прекинати. Продолжуваат преговорите за изградба на нуклеарна електроцентрала во Турција, истакна Новак.

Рускиот министер вели дека не е неопходно да се намалува производството на нафта и дека не очекува членките на ОПЕК да ги изменат квотите на утрешната средба во Виена.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *