Свет

Родителите во паника: Педофил им го допирал малолетното дете по интимните делови и направил слики со кои го уценувал

За време на апсењето, кај осомничениот е пронајден мобилен телефон и мемориската картичка со фотографии направени во неговиот стан.

Припадници на Министерството за внатрешни работи во Белград го уапси Љ. Л. (52), поради постоење на основи за сомнение дека сторил кривично дело забранети полови дејствија.

Тој е обвинет за сторено кривично дело врз малолетно лице кое го донел во својот стан, каде што го  допирал девојчето по интимните делови од телото, тој со телефонот направил повеќе фотографии, а потоа со снимките ја уценувал дека ќе ги објави овие слики и ако престане да се гледа со него.

За време на апсењето, кај осомничениот е пронајден мобилен телефон и мемориската картичка со фотографии направени во неговиот стан.

По истекот на мерката притвор,  осомничениот ќе биде спроведен до Јавното Обвинителство.

Поврзани вести

Back to top button