Прилепчани нашле картичка во банкомат, па пазареле на „Али експрес“

Објавено: понеделник, 18 јануари 2016 во 18:14
Spread the love

ПС Прилеп поднесе кривична пријава против Б.А. (23), М.Д. (21) и М.П. (27), сите од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело оштетување и неовластено навлегување во компјутерски систем.