Најмалку осуммина повредени во силна експлозија во Драчево

Објавено: вторник, 5 јануари 2016 во 16:11
Spread the love

Најмалку осум лица се пренесени во Градска болница по експлозијата на плинска боца во семејна куќа во Драчево.

Сѐ уште нема официјални информации за сериозноста на повредените, но според првичните информации тие имаат тешки изгореници.

Плинската боца експлодирала нешто по 15 часот. Полицијата и противпожатната екипа е на местото на настанот. Неофицијално запалени се две куќи.