Наближува нестабилно време и пороен дожд

Објавено: среда, 6 јули 2016 во 19:15
Spread the love

Управата за хидрометеоролошки работи информира дека попладнево се очекува нестабилно време со пороен дожд и грмежи. Нестабилноста ќе навлезе и во скопскиот регион од кај Сарај.

Според УХМР од Шар Планина преку Гостивар и Тетово како и околните населени места се преместува посилна нестабилност со пороен дожд и грмежи која сигурно е проследена и со засилен ветер.

Пороен дожд има во Полог, а најсилни се врнежите во Гостивар, но и во Тетово во самите градски јадра

Изгледи за пороен дожд има за Прилеп и северна Пелагонија.