Лора Турунџиева повторно со трогателна порака до својот татко Маленко!

Објавено: среда, 30 март 2016 во 10:29
Spread the love

Првата ќерка на поранешниот македонски пливач, Александар Маленко и водителката Сузана Турунџиева, Лора, по повод роденденот на својот татко пред два месеци му напиша огромно трогателно писмо кое го сподели на својот Фејсбук.

Ова писмо предизвика лавина од реакции. Емоциите на Лора трогнаа многумина, но најверојатно не и оној кому беа наменети.

Дека ситуацијата во нивниот однос татко – ќерка останува иста говори најновата објава на Лора на Фејсбук. Таа сподели едно емотивно видео каде таткото прави апсолутно се за својата ќерка, а во описот Лора напиша:

– Камо секој татко да се жртвуваше за својата ќерка.

lora1