Лажна дојава за бомба во Собранието

Објавено: вторник, 31 јануари 2017 во 12:59
Spread the love

Непознат граѓанин синоќа на телефонскиот број 192 пријавил дека „во Собранието на РМ ќе има бомба“, соопшти МВР.

Пријавата е евидентирана во 23 и 03 часот.  За настанот е известен Одделот за антитероризам на МВР и по извршените проверки од нивна страна на 45 минути по полноќ е констатирано дека се работи за лажна пријава.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.