Живот

Исповед на познат модел: Ме дрогираа и силуваа, но на никој не му беше грижа за тоа!

Американскиот супермодел Ники Дибос проговори за модната индустрија од сосема поинаков агол. Во своето видео-обраќање манекенката открива страшна вистина. Додека многумина и завидуваат на изгледот и работата, таа минува низ вистински пекол.

Сопственикот на агенцијата сакал да спие со неа, па на крајот прифатила. Кога сакала да престане за нејзе повеќе немало работа. Ја дрогирале, силувале и никој тоа не го забележувал. Сите и зборувале дека е убава и дека изгледа прекрасно, а таа во тој момент имала само 40 килограми. Имала проблем со исхраната.

Ники во ова видео, но и во своите тековни ангажмани, сака да ја пробуди свеста на луѓето, да се заштитат моделите. Од модата е надвор подолг период, а сега само сака да им помогне на другите. Вака изгледаше додека го работеше тоа…

Поврзани вести

Back to top button