ФОТО: Змија долга 1 метар во центарот на Битола

Објавено: недела, 29 мај 2016 во 12:50
Spread the love

Утрово околу 8 часот во центарот на Битола, кај тревникот забележана беше змија долга околу еден метар.

zmija2

Граѓани кои се движеле околу старата болница ја забележале, по што ја пријавиле во ЈП „Комуналец“ од кои беше отсрантена.

-Секој ден поминувам одтука, утрово ја забележав. Долга беше околу еден метар. Изминативе години не сум видел толку голема змија. Сакам да упатам и апел до родителите со бебешки колички и мали деца и до сите граѓани, да внимаваат кога се движат по тротоарите, каде има високи треви и контејнери – вели жител за ТВ Орбис.

Извор: ТВ Орбис