ФОТО: По третото породување Соња Тарчуловска се враќа во топ форма!

Објавено: среда, 23 декември 2015 во 16:18
Spread the love

Популарната македонска фолк-пејачка Соња Тарчуловска, кон средината на месец јуни годинава стана мајка по третпат.

sonja tarculovska

Оттогаш, таа е посветена на семејниот живот и децата, а посебно на најмалата Јоана.

1sonja tarculovska

Судејќи според објавената фотографијата на Фејсбук на која покажа како се дотера со професионална шминка и фризура, Соња најверојатно за празничниот период повторно ќе ја активира својата кариера.

2sonja tarculovska

Пред извесен период, пејачката заедно со своите најблиски го прослави роденденот на сопругот Јохан, а за таа прилика избрала елегантно издание од црна тоалета која одлично и прилега на заслебената фигура.

3sonja tarculovska

Извор: Вистина.мк