ФОТО: Платиле 1.200 евра за сместување во Грција, добиле инфекција и валкана дупка

Објавено: петок, 29 јули 2016 во 11:55
Spread the love

Познатата српска блогерка Ивана Радовановиќ ужасната од сместувањето во хотелот Сити Центар на грчкиот остров Родос каде летува во аранжман на туристичката агенција од Белград, се пожалила во медиумите праќајќи им фотографии од трошната соба, која нималку не е таква каква се проикажува на интернет, пишува српски „Телеграф“.

Ивана рекла дека токму врз основа на фотографиите го избрала овој хотел, но тврди дека фотографиите не биле реални и дека вистинскиот апартман е исклучително валкан.

IMG_9782-e1469523877712-640x427

– На девојката вработена во агенцијата, која ни помогна да го избереме сместувањето, ѝ нагласивме дека изгледот на собата не ни е важен, но дека чистотата на бањата е исклучителна битна. Пред сѐ, поради тоа што имам чувствително лице, ја почнала приказната Ивана која на Родос допатувала на 23 јули.

Откако пристигнале на Родос и откако се сместиле во хотелот, ги дочекал, според нејзините зборови, вистински шок.

-Бањата беше повалкана од јавната на Железничакта станица во Белград. Шокирани се јавивме кај агентот, кој ни рече дека премногу сме очекувале од хотел со три ѕвезди. Кога му рековме дека фотографиите беа поинакви, тој нѐ праша поради што им веруваме на фотографиите на интернет. Бевме упорни да не преместат и нѐ префрлија во друга соба со идентична состојба на бањата. Валкано и неизмиено, го раскажува немилиот случај блогерката.

Ивана и нејзиното момче тврдат дека во агенцијата веднаш по нивниот повик ги тргнале фотографиите од бањата и убавите соби во хотелот и поставиле стари фотографии.

– Нивниот агент ни рече дека „ним не им паѓа на памет да не префрлат во друг хотел, бидејќи сме платиле за овој“ – навела Ивана која тврди дека ја добила инфекцијата на лице место поради исклучително валкано сместување, пишува српски „Телеграф“.