Фото: Љубов која трае 70 години, а поминала низ војни и болести

Објавено: петок, 4 декември 2015 во 21:30
Spread the love

Секоја годишнина од бракот е вредна за славење, но 70 годишнината од бракот на еден кинески пар е навистина посебна.

love

Ванг Деји (98) и Цао Јуехуа (97) се венчале во 1945 година. Имаат четири деца кои оваа година им помогнаа да ја рекреираат свадбената фотографија која настанала пред 70 години.

ljuboiv1

“Моите родители имаат 98 години. Заедно се толку долго, заедно преживеаја војни, политички превирања и болести, но се уште се заедно и се уште се сакаат. Сакавме да им помогнеме да и оддадат почит на својата љубов”, изјави за CNN нивниот најстар син Цао Панпеи.

ljubov1

ljubov3

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *