ФОТО: Легендата на народна музика се жени на 80 години

Објавено: среда, 6 јануари 2016 во 12:24
Spread the love
Предраг Живковиќ Тозовац (79) и неговата 20 години помлада партнерка Емилија (Мима) решиле конечно пред матичар да ја крунисаат нивната љубов која трае 35 години.

tozovac

Тоа ќе го сторат на 22 јануари, најавил Тозовац.

-Ќе се венчаме во кругот на најблиските пријатели, на дискретен начин. Не сакам да правам циркус од својот живот на овие години – појаснил Тозовац, кој  на неговата венчавка ќе наполни точно 80 години.

Тозовац во помладите години го сметаа за голем љубовник, а како што кажал во неколку  наврати само Мими успеала да му го грабне срцето. За неа ја напишал и песната „Мима“.

1tozovac-so-zenata2tozovac-so-zenata