Даниел на божикно бдеење во Бигорски

Објавено: недела, 7 јануари 2018 во 16:55
Spread the love

Даниел Кајмакоски го дочека Божик во манастирот „Св. Јован Бигорски“. Пејачот со сопругата Кристина и со многу верници присуствуваше на божикното бдеење посветено на раѓањето Христово. Потоа на својот инстаграм-профил објави фотографија со која им го честита големиот празник на сите пријатели.

Изминатиов период Даниел на музички план беше актуелен со песната „Вечниот Бог“, која ја испеа заедно со Елена Ристеска, Влатко Лозаноски, Некст Тајм, Викторија Лоба и Тамара Тодевска.