Бела Хадид со прскање беше облечена за 8 минути (ВИДЕО)

Објавено: среда, 5 октомври 2022 во 21:25
Spread the love

Бела Хадид и случувањата на модната недела во Париз дефинитивно е глвна тема во светот. Светските медиуми пишуваат за настанот кој досега беше не можеше да се види на модните писти, а се однесува на фустанот кој настана за само 8 минути.

Бела Хадид се појави само во гаќички, по што два мажи ја прскаа со бела боја формирајќи го фустанот.

Верувале или не, она што остави најголем впечаток во јавноста е фактот дека создадениот фустан можете да го перете или да го претворите во друго парче гардероба.

Иако на почетокот намената била исклучително за модни цени, компанијата поврдила дека оваа технологија има неограничена примена.

-Сакаме овој момент да му го посветиме на др Торес чија работа многу ја почитуваме. Чувствувавме дека е апсолутно неопходно тој да го води настапот, а за нас тоа искуство беше магично, истакна креативниот директор на брендот.