понеделник, 18 јуни 2018

лимун

Еве како да го прочистите организмот од отрови

Црниот дроб во нашиот организам има улога на фабрика за крв. Учевствува во процесот на обновување на крвта. Исто така, помага во зајакнување и стимулација на варењето во организмот. Црнот дроб исто така ја чисти…


Еликсирот на д-р Жан Митрев кој го штити целиот организам

Поради напнатото секојдневие и брзиот животен стил на сите ни е потребно од време на време чистење на целиот организам и негово зајакнување. Овој еликсир е направен по рецептот на доктор Жан Митрев и го…


Напиток 10.000 пати посилен од хемотерапијата!

Лимон и сода бикарбона е комбинација што може да спаси живот. Еве го рецептот: Постојат многу студии за тоа како сода бикарбоната и лимонот можат да имаат голема корист за телото, пренесува beforeitsnews.com. Дали сте…


Една година пиела лимон, мед и вода секое утро, еве го резултатот

Кристал Дејвис е млада жена која ја сподели својата неверојатна приказна со милиони лица ширум светот кои не веруваат во моќта на природните лекови. Нејзината приказна започнува пред 1 година, кога се разболела од грип,…


Природен лек против срцев и мозочен удар

Со цел превенција од срцеви болести и мозочен удар меѓу народот се пренесува еден многу корисен рецепт. Од состојки е потребно: -30 исчистени главици лук -5 ситно исечкани нелупени лимони. Истите треба претходно добро да…


Ја нарекуваат чудо на народната медицина – Напивка која го зајакнува имунитетот

Ако ви ослабел имунитетот, пробајте ја оваа напивка за негово јакнење, која се прави едноставно, а дава ефикасни резултати. Земете четири лимони , измијте ги со се кората, а потоа исечкајте на парчиња. Потоа додадете…


Фотографијата со лимони на оваа жена и го спаси животот

Американката Ерин Стим Чиз, сподели една необична фотографија на својот Фејсбук профил и според таа фотографија, таа сфатила што значи рак на дојката и си го спасила животот. -Во претходните неколку денови примив многу пораки на…


Исчистете ги бубрезите од отрови, камен и песок: Ефикасен лек од три состојки!

За шест дена каменот би требало да излезе, а песокот за три до четири дена. Со овој неверојатен рецепт, за краток временски период можете да се ослободите од камењата во бубрезите! Станува збор за целосно природен…


Вода подготвена на овој начин ги убива клетките на ракот

Во организмот рамнотежата на ПХ вредноста ја одржуваат белите дробови и бубрезите, па ако нема рамнотежа на киселост  доаѓа до појавување на рак. Секој организам е од алкална природа од 7.35 и 7.45 пх вредност….


ВИДЕО: Еве како да го наполните телефонот со помош на лимон кога немате струја

Ако снема струја или не сте близу до извор на електрична енергија не ќе можевте ништо да сторите ако телефонот ви остане празен. Кога ќе го погледнете ова видео, ќе научите дека има алтернативен начин…