понеделник, 18 јуни 2018

kancer

Не е ниту шеќер ниту сол: Ова е најголемиот отров со кој речиси секојдневно се храниме

Натриум нитратот е на прво место во списокот со најопасни додатоци, а кој се користи при производството на продукти од месо – сувомеснати и конзервирани месни продукти. При термичка обработка на продуктите натриум нитратот преминува…


Преку вакцинирање, заразени 30 милиони луѓе со рак и сида!

Научникот од фармацевтската компанија „Мерек“, доктор Маурис Хилеман, неколку години пред својата смрт направил аудиоснимка во која отворено признава дека вакцините со кои се вакцинирани повеќе од 30 милиони луѓе во светот биле контаминирани со…


Одбил хемотерапија, дочекал 102 години: Дедото ги надживеал и докторите и го открил рецептот со кој го решил ракот

Докторите во Грција во 1976 година на овој човек  му дијагностицирале неизлечлив рак на белите дробови., тој се помирил со тоа дека ќе умре. Девет различни лекари му го кажале истот и дека му останале…


Винамавајте: И ноктите можат да откријат рак на кожа

Ако забележите затемнета линија под ноктите, без разлика колку е бледа, веднаш одете на преглед. Иако „скриениот меланом“ се јавува многу поретко, нема причина да ги прескокнете советите за рано откривање на најсмртоносната форма на…


Водителката Ана се соочува со најтешката битка во животот – Од секогаш се плашев од ракот…

Познатата српска водителка Ана Михајловски во септември оваа година се соочи со најтешката битка во својот живот. Откако на водителката и беше дијагностициран рак на дојката веднаш се оперираше, а за искуството прв пат си…


Првите симптоми на рак се појавуваат на дланките – Како да ги препознаете и да го спречите најлошото

Еден од првите веројатни симптоми на заболување од рак се појавува по дланките, тврдат англиските експерти по медицина. Ако симптоните се забележат на време, болеста би можела успешно да биде победена. Суви испукани раце Иако…


Го пиеме секој ден а предизвикува рак

Алкохолот предизвикува најмалку седум видови карцином. Опасен е и по луѓето кои уживаат во мали или умерени количини, предупредуваат научниците. Според едно истражување објавено во магазинот „Addiction“, постои поврзаност помеѓу алкохолот и карциномот која не…


Шешељ го победи ракот – Резултатите ги зачудиле докторите

Воислав Шешељ, кој се бореше со рак на дебелото црево, што му го открија додека беше во Хаг, како и со две други метастази на црниот дроб, успеа целосно да ја порази лошата болест и…


Напиток 10.000 пати посилен од хемотерапијата!

Лимон и сода бикарбона е комбинација што може да спаси живот. Еве го рецептот: Постојат многу студии за тоа како сода бикарбоната и лимонот можат да имаат голема корист за телото, пренесува beforeitsnews.com. Дали сте…