Живот

Нарачал мобилен телефон за 4.000 денари, добил две маски за телефон

Маж од кочанскиот регион по договор со лице од Гевгелија, уплатил на неговата сметка 4.000 денари, но во пратката која потоа ја добил, имало само…


No Image

Пронајден е мртов бездомник во Милано, на сметката имал 100.000 евра

75-годишен човек кој живеел како бездомник, чие безживотно тело е пронајдено на железничката станица во Милано минатата недела, на својата банкарска сметка имал над 100.000…


Победете ја главоболката со овој јаткаст плод

Главната состојка на една од најпознатите апчиња за главоболка, аспиринот, е салицин. Иако е општо познато дека аспиринот е најефикасниот лек за главоболка, помалку е…


Израелски научници ја открија „Ахиловата пета“ на ракот

Во овој миг има неколку лекови во клиничките испитувања кои ја инхибираат или забавуваат поделбата на хромозомите, но научниците сè уште не се во можност…


Цела колонија на пчели ја пренесе на својата рака (видео)

Еден доминикански пчелар е снимен како пренесува колонија пчели на необичен начин. Имено, целосно опуштено, младиот човек одеше по улицата додека илјадници инсекти му ја…


Манастирски напиток кој го зајакнува имунитетот

Сè ќе ви биде јасно кога ќе ви кажеме дека главните состојки на лековитиот манастирски пијалок се лимон и лук. Тоа е стар природен лек…


Пронајдете ја причината за болката во грбот – погледнете ги ѓоновите на чевлите

Ако ве боли грбот, погледнете ги ѓоновите на чевлите. Коренот на проблемот може да биде во вашиот начин на одење, што ги уништува чевлите и…


No Image

Русинката Маша пее песна на македонски јазик, слушнете ја „Дали ти ќе дознаеш“ (ВИДЕО)

Македонската музичка сцена и тоа како има потреба од нови имиња кои ќе ја освежат и ќе создадат нешто ново и поинакво од она што…


Универзитет Оксфорд: Загадувањето на воздухот доведува до неповратно губење на видот

Загадувањето на воздухот го зголемува ризикот од неповратно губење на видот, покажаа резултати од долгорочно истражување објавено денеска. Дегенерацијата на макулата поврзана со возраста (АМД)…


No Image

Погледнете ги сопругите и девојките на најбогатите мажи на Светот (ФОТО)

Ова се најбогатите луѓе на Светот, а до себе имаат паметни, згодни и всушност прилично едноставни и нормални сопруги. Присила Чан е сопруга на основачот…