понеделник, 26 февруари 2018

срби

Македонците и Србите се генетски најслични

Според генетските истражувања базирани на проучување на хаплогрупите во човековата генетика се покажува дека на Балканот нема големи генетски разлики помеѓу народите. Интернет претприемачот од Србија, Исток Павловиќ од истражувањата изведе заклучоци дека митот за…


Македонците имаат најнегативно мислење за Косово, а најпозитивно за Србија

Во истражување на јавното мислење, спроведено преку телефонска анкета од страна на Институтот за политички истражувања од Скопје, на прашањето „Кое е вашето мислење за следниве држави“, поголемиот дел од граѓаните одговориле дека од земјите…


Мистерија: Срби од апартманот на Никола Тесла го украле „зракот на смртта“

Чудни работи се случувале во апартманот 34 во хотелот „Њујоркер“ во Њујорк каде на 7 јануари 1943 година почина еден од најголемите научници Никола Тесла.Пред во апартманот да влезат агентите на ФБИ биле забележани двајца…


Ова е навистина премногу- гробиштата раскопани, а труповите изгорени

Хрватска, покрај уништувањето на книгите на кирилица, забраната за употреба на кирилица на јавни места, петицијата за повторно воведување на поздравот „За дом подготвени“ во хрватската војска, уништува и многу други траги од Србите. Имено,…


19 куршуми за 19 сведоци, и велат се било добро планирано – Што се случувало пред слободата на Харадинај?

Дури 19 сведоци во случајот против Рамуш Харадинај за воени злосторства против Србите на Косово и Метохија се мистериозно убиени пред да влезат во суд да сведочат против косовскиот политичар. Апелациониот суд во Колмар (Франција),…


(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО) Ужасно сведоштво на албански терорист за масакрот на Србите – „Ги силувавме вашите девојчиња, им ги вадевме очите, па ги распарчувавме“

„Командантот на УЧК извдои едно девојче од 10-11 години. Слушнав дека болно врисна, а од гужвата некој довика? „Ќерко Јована!“. Беше тоа сигурно мајка и. Нареди да го држат девојчето додека тој ја силуваше. Потоа…


ДНК анализите покажуваат – Србите и Македонците се идентични со 96 проценти

ДНК анализите покажуваат дека разликите меѓу балканските народи се мали. Над милион луѓе направиле тестови по што е создадена генетска мапа на Европа, а со тоа и генетска мапа на Балканот. Балканската мешавина не е…


Кога убивал Срби бил херој, кога убива Британци е терорист

Халид Масуд, кој во средата изврши терористички напад во Лондон, за време на војната во Босна и Херцеговина бил припадник на злогласниот одред „Ел Муџахид“, пишува „Блиц“. Белградскиот весник објави дека поседува листа од 1.774…


Српски филозоф: Подобро е да се дружите со овци отколку со Европејците

Мирољуб Петровиќ е српски геолог и публицист по звање доктор по филозофија. Тој е еден од најпознатите познавачи на „Теориите на заговор“,  а неговите видеа на интернет достигнуваат милионски прегледи.


Монструм од Албанија: Лажел дека семејството му е убиено од Срби, за да добие азил, па искасапил пензионери

Насилниот криминалец Витал Дапи, некогашен командос со потекло од Елбасан во Албанија, цели 17 години живеел двоен живот во Велика Британија, се додека не го разоткрило едно брутално злосторство. Дапи го користел лажното име Али…