Вооружен напад утрово во скопско Топанско поле, го нападнале чуварот и запалиле банкомати

Објавено: среда, 7 декември 2022 во 10:02
Spread the love

Вооружен напад се случил рано утринава пред 6 часот во Трговскиот Центар во скопската населба Топанско Поле, објави Телма .

Неколку лица со закана со оружје го нападнале чуварот во објектот, а потоа запалиле неколку банкомати кои биле во склоп на деловниот објект. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопштија од МВР.