Во скопски Чаир го врзале чуварот па поставиле експлозив на банкоматите (ВИДЕО)

Објавено: среда, 7 декември 2022 во 12:37
Spread the love

Максирани и вооружени лица поставиле експлозив на банкоматите во Трговскиот центар во населбата топанско поле. Прво го врзале чуварот, а потоа ги запалиле и банкоматите.

Во деловен објект на улица „М.К. Бригада“ во Скопје неколку лица со закана со оружје го нападнале чуварот Ш.М., а потоа запалиле неколку банкомати кои биле во склоп на деловниот објект. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопштија од МВР.