Специјалци тргнале кон северот на Косово (ВИДЕО)

Објавено: понеделник, 21 ноември 2022 во 21:42
Spread the love

Косовскиот премиер Албин Курти денеска не го прифатил предлогот на Жозеп Борел, а медиум од нашиот северен сосед објави дека специјалци биле испратени на северот на Косово.

Ова доаѓа во пресрет на најавената примена на казните за граѓаните кои не сакаат да ги сменат регистерските таблички од српски во косовски.