Нов инцидент во автобус со број 74, интервенираше полиција

Објавено: понеделник, 21 ноември 2022 во 22:23
Spread the love

Нов инцидент во автобус со број 74 вечерва регистрираше екипа на 4NEWS.mk

Според информациите, дошло до физичка пресметка меѓу група на патници во автобусот.

Веднаш возачот го стопирал автобусот на постојка по што била повикана полиција која пристигнала за брзо време.

Нејасни се причините за инцидентот, ниту дали има повредени патници.

Ова не е прв пат на оваа линија да се случат инциденти.