Жена нападната пред банка во Чаир

Вчера во СВР Скопје, С.Д.(59) од Скопје пријавила дека околу 14.20 часот пред банка на подрачје на Чаир, по претходно недоразбирање, едно лице физички ја нападнало.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.